Якісна морська риболовля в Норвегії з берега і човна: локації, ціни, улов

Автор: Yarik Дата: 12.05.2020 Перегляди: 2581 Коментарі: 0

Не існує такого риболова, який би не мріяв побувати на глибоководній морській риболовлі і який би не цікавився вартістю втілення такої мрії в реальність. В той час, як риболовні тури до південних країн можуть бути досить-таки дорогим задоволенням, в північних країнах можливо знайти безліч привабливих пропозицій за помірною ціною. Спитаєте, в яких саме північних країнах - звичайно ж, в Норвегії!

Наприклад, риболовний тур на атлантичного палтуса в Норвезькому морі обов’язково принесе, ну просто, неймовірні враження, які в повсякденному житті трапляються рідко. Крім того, багаті улови на різну рибу та неймовірно красиві краєвиди півночі Норвегії настільки западуть вам в  душу, що ви будете хотіти повертатися до норвезького побережжя  знову і знову заради цих відчуттів.

Отже варто розглянути риболовлю в Норвегії більш детальніше.

Морська риболовля в Норвегії з берега. Де саме ловити рибу?

Приємним для нашого рибалки є той факт, що у Норвегії не потрібен дозвіл на морську риболовлю. По суті, можливо рибалити спінінговими снастями з берега будь-де, окрім дельт річок, в які заходить лосось.

Але й не кожен метр норвезького узбережжя принесе вам очікуваний улов. Тому потрібно знати, що найкращі місця – це глибоководні ділянки недалеко від прибережних скель. Зазвичай, також водиться достатньо риби під мостами, де є потужна припливно-відпливна течія.

На риболовних базах можна ловити рибу з берега, на пірсі і, навіть, з балкону вашого рорбу, якщо база має вихід до моря. А ми будемо розмовляти саме про такі, перевірені не одним риболовом, бази.

Збираючись на морську риболовлю з берега слід пам’ятати: прибережне каміння дуже слизьке, та й хвилі бувають досить високими. При поривах морського вітру, хвилі, що проносяться крізь вузькі ущелини між камінням, досягають такої ж сили, яку має повноводний гірський річковий потік на кам’яних порогах. В будь-якому випадку, падіння в холодну бурхливу воду може бути фатальним - тому рятувальний жилет, аж ніяк, зайвим не буде.

Найкращий період для берегової риболовлі - час припливу. Тому завжди звіряйте в інтернеті графік припливів і відпливів та приїжджайте на обране вами місце лову заздалегідь, за 2-3 години до піку. Коли рівень води найвищий, рівень кльову може бути, нажаль, найнижчим.

Снасті для морської риболовлі в Норвегії. Які купувати і де?

Глибоководна морська риболовля тим і відрізняється, що наживка повинна знаходитися якомога ближче до дна, а з берега слід закидати снасті на глибину не менше 10-20 метрів. Тому можна відразу забути про звичайні набори снастей, придатні для дачного озерця.

Необхідне для Норвегії рибальське спорядження можна знайти, наприклад, у поширеній в скандинавських країнах мережі магазинів Biltema. Для великого трофея варто вибирати якісні і, само собою зрозуміло, не найдешевші снасті, які витримають і його вагу, і його боротьбу з риболовом. Найдешевші моделі брати не радимо - стандартного набору із Biltema вистачить всього на один день! Також можна купити снасті для морської глибоководної риболовлі по місцю знаходження, тобто на риболовній базі – на більшості з них вони є в продажі і ціни майже не відрізняються від магазинних.

Для морської риболовлі в Норвегії потрібна міцна вудочка, якою можна закинути 60-100 грамовий пількер. Волосінь варто вибирати в форматі міцного плетеного шнура для риболовлі (0.30), оскільки ближче до дна, принада може зачіплятися за водорості.

Часто перед наживкою кріплять октопуса з трійником. Справа в тому, що якщо потрапити на місце кормління чи міграції косяків сайди, подвійне чи потрійне клювання - звичайна справа. Найтиповіший вилов берегових рибалок - тунець та сайда. Обидва ці види надзвичайно смачні, особливо, коли свіже зловлені.

Замість сачка багато рибалок використовують щелепний захват, оскільки вилов може бути напрочуд великим! При риболовлі з човна, ліпгріп також показав себе корисною штукою.

Після риболовлі не забувайте промивати оснащення, щоб воно не постраждало через солону воду. Якщо під боком нема проточної води, промийте механізм котушки, хоча б кількома мілілітрами питної.

Глибоководна морська риболовля на човні. Що клює?

«У глибокій воді водиться велика риба» - ця приказка змальовує реальну ситуацію в Норвегії.  Найкращих результатів можна досягти, саме випливши на човні на глибоководну риболовлю. Окрім 10-20-кілограмової атлантичної тріски, на принаду може попастися, навіть, сто кілограмовий атлантичний палтус!

У порівнянні з морською риболовлею із берега, ловля тріски з човна вимагає ще міцніших снастей і вага пількерів буде теж ще більшою, уже до кілограма. Також потрібно вибирати добре перевірену принаду - це старий-добрий трісковий пількер масою 200-500 грамів, прикрашений октопусом. Принада опускається на дно (від 30 до 100 метрів), трохи відмотується, а потім проводиться в спокійному темпі вверх-вниз, в очікуванні придонних велетнів

Але часто так стається, що косяки ненажерливих, в декілька кілограмів, сайд, які полюють в середніх водних масах, не дають принаді дістатися тих велетнів, що зачаїлися на дні.

Палтусачасто ловлять на гігантські джигові приманки (або на живець) на глибині від 10 до 30 метрів у протоках із піщаним дном.

На зубатку полюють в глибоких придонних водах, використовуючи пількер з прикріпленим до нього шматком риби. При ловлі з човна, джиг-голівка з золотистою (великою) силіконовою приманкою працює просто вбивчо. З крутого берега зубатку можна спіймати, прикріпивши шматок риби на відвідний повідок з гачком над 100-200-грамовим грузилом. Незважаючи на її зовнішній вигляд, вона - надзвичайно смачна риба з ароматним філе!

Риболовні бази та оренда човна в Норвегії. Де і в яку ціну?

Норвегія може похвалитися великим вибором риболовних баз в різному ціновому діапазоні з широким спектром послуг. Радимо ознайомитися з переліком перевірених і надійних баз по всьому норвезькому узбережжі, починаючи з півдня і закінчуючи північчю.

1. Регіон Бергена.

Недалеко від добре відомого серед туристів містечка Берген, є риболовна база, яка знаходиться на архіпелазі Ойгарден в населеному пункті Наутнес (близько 55 км від Бергена на північний захід). Вона має прямий вихід у відкрите море, тому тут є можливість займатися морською риболовлею, як з берега, так і з човна. У вартість оренди кожного апартаменту включена також ціна оренди 1 моторного човна.

  • База може запропонувати на вибір 18 апартаментів (28-80м2) з можливістю розміщення від 2 до 10 осіб в кожному. В апартаментах є WI-FI інтернет і ТВ, вітальня і ванна кімната, обладнана всім необхідним кухня.
  • Ціна 1 добипроживання на цій базі буде коштувати від 70-100 євро/ за 1 особу (за умови, що група буде від 4-х осіб) і може відрізнятися, в залежності від обраних вами послуг, які є на вибір на риболовній базі.

2. Регіон Тронгейма

Далі вверх по берегу Норвегії, недалеко від міста Тронгейм, знаходиться мальовничий острів Хітра з чудовою риболовною базою. Ця база із зручними котеджами і апартаментами розташована в Квенвері. Практично всі апартаменти знаходяться біля моря, а паркувальний майданчик для авто - поруч з котеджами. На базі є хороші човни з ехолотами, які ідеально підходять для відмінної глибоководної морської риболовлі, та своя пристань для них, велика кімната для філеювання риби, приміщення для сушіння одягу, альтанка для гриля з можливістю загального користування і оздоровчий центр з сауною.

  • На набережній є комори і дизельна заправка. Магазини знаходяться на відстані 300 метрів.
  • Ціна 1 добипроживання на цій базі буде коштувати від 80-110 євро/ за 1 особу (за умови, що група буде від 4-х осіб) і може відрізнятися, в залежності від обраних вами послуг, які є на вибір на риболовній базі.

3. Регіон Буде

Кількасот кілометрів на південь від Буде є хороше рибальське місце. Новий комплекс знаходиться в селищі Фолдвік муніципалітету Гратанген. Для розміщення клієнтів тут пропонується 6 висококласних, добре обладнаних, котеджів площею 60 м2. У кожному з них є вітальня, кухня, ванна кімната і 3 спальні для 6-8 осіб. Котеджі мають прямий вихід на пристань з човнами. Поруч розташовані приміщення для чистки улову.

  • Не далеко від котеджів знаходяться ресторани, паби, магазин і сауна. З комплексу відкривається фантастичний вид на фіорди і гори. Фолдвік є гарною відправною точкою для велосипедних прогулянок. В водах біля риболовецького комплексу, у фіорді, є затонулий корабель, який робить це місце дуже популярним серед дайверів. Для виходу в море на риболовлю чи просто на прогулянку, можна взяти в оренду човен з двигуном. Комплекс пропонує насичений відпочинок протягом року і ідеально підходить як для сімей, так і для компаній друзів.
  • Ціна 1 доби проживання на цій базі буде коштувати від 90-120 євро/ за 1 особу (за умови, що група буде від 4-х осіб) і може відрізнятися, в залежності від обраних вами послуг, які є на вибір на риболовній базі.

4. Лофотенські острови

На чаруючих своїми ландшафтами Лофотенських островах є великий вибір риболовних баз на будь-який смак. Безперечно, вартим уваги місцем для риболовних пригод є база, розташована у селищі Баллстад (Ballstad), яке знаходиться на невеликому острові на півдні комуни Вествагой і є сусідом інших красивих островів. Тут є великий рибальський флот, кілька пунктів прийому риби, завод з переробки риб'ячого жиру, завод з виробництва консервів, продуктовий магазин, кафе, ресторан і галерея. Природа на острові і узбережжі унікальна в своєму роді і є відмінним місцем для риболовлі, відпочинку та пригод.

  • На риболовній базі для розміщення клієнтів пропонуються котеджі біля моря, які можуть задовольнити будь-який смак. Є автентичні норвезькі "рорбу" з сучасною кухнею-вітальнею, а також є люкс-апартаменти з інтер'єрними елементами, які були характерними для традиційного норвезького рибальського побуту.

  • Ціна 1 добипроживання на цій базі буде коштувати від 110 -140 євро/ за 1 особу (за умови, що група буде від 4-х осіб) і може відрізнятися, в залежності від обраних вами послуг, які є на вибір на риболовній базі.

5. Регіон Тромсе

На північному мисі острова Сенья є база, розташована в найкращому місці для риболовлі в цьому регіоні. Комплекс знаходиться на території невеликого селища на березі фіорда. Головним джерелом прибутку цієї місцевості, вже не перший десяток років, є риболовний промисел і туризм, оскільки острів Сенья оточений мальовничими пейзажами. Риболовна база знаходиться в безпосередній близькості від кращих риболовних місць північного норвезького узбережжя. Поруч, на острові, є кілька озер, в яких водиться форель і арктичний голець, і куди можна відправитися на озерну риболовлю.

  • Комплекс може запропонувати безліч комфортних варіантів проживання, відмінні сучасні човни й інше риболовне спорядження напрокат. В оренду надаються 20 моторних човнів, які комплектуються картами, ехолотами і GPS навігаторами. Також можливо замовити глибоководну риболовлю на великому судні з капітаном.
  • Ціна 1 добипроживання на цій базі буде коштувати від 100 -130 євро/ за 1 особу (за умови, що група буде від 4-х осіб) і може відрізнятися, в залежності від обраних вами послуг, які є на вибір в риболовної бази.

6. Регіон мису Нордкап

Невелике селище Хавойсунд розташоване майже точно на північній широті 71 градуса. В даний час тут проживає близько 1 200 жителів. Селище з'єднане з материком мостом, в ньому є два рибних заводи, автозаправна станція, лікарня, ресторан, бар, паб і дискотека, продуктові супермаркети і банкомат. У центрі Хавойсунда знаходиться музей Måsøy, експозиції якого відображають культуру і побут берегових рибальських поселень. Із Хавойсунда щодня в різні напрямки відправляються кораблі компанії Хюртігрютен. Звідси ви також можете легко дістатися на поромі до островів Ingøy, Rolvsøy, Måsøy і Ryggefjord (Ryggefjord тільки влітку). За півгодини ходьби від бази, знаходиться Havøygavlen, найвища точка острова Havøya, звідки відкривається чудовий вид на Північний Льодовитий океан і опівнічне сонце. Також тут можна спостерігати най північніші вітряні електростанції в світі. Щороку в Хавойсунді проходить чемпіонат по риболовлі атлантичного палтуса.

  • На базі є котеджі з WI-FI інтернетом на різну кількість місць. В кожному є ванна кімната, вітальня з диваном і супутниковим телебаченням, обладнана всім необхідним кухня, де можна приготувати свіжий вилов. Для його зберігання доступні для використання морозильні камери. Вилов можна розібрати прямо біля причалу, а для рибальського одягу є сушарка.
  • Ціна 1 добипроживання на цій базі буде коштувати від 130 -160 євро/ за 1 особу (за умови, що група буде від 4-х осіб) і може відрізнятися, в залежності від обраних послуг, які може надати риболовна база.

Морська риболовля на камчатського краба. Де і як?

В Норвегії є ексклюзивний вид морської риболовлі – риболовля на камчатського краба. До організованого сафарі для лову цього виду можна приєднатися в місцевості Варанґер-фіорд. Зверніть увагу, що є закон про заборону індивідуального лову цих крабів і таке правопорушення карається величезним штрафом!

Камчатський краб - вид, який розселився за межі свого ареалу в Росії. Зазвичай ця істота важить не більше трьох-чотирьох кілограмів, але деякі особини можуть досягати ваги в понад 10 кг, а відстань між клішнями може бути цілих 2 метри.

Якщо хочете впіймати камчатського краба на спінінг, зробіть наступне: прив’яжіть до кінця волосіні грузило, а для приманки візьміть шматочки риби, хаотично обмотані товстою волосінню, щоб вийшло щось на кшталт пташиного гнізда. Киньте  в воду й зачекайте, допоки краб заплутається клішнями в клубку волосіні з м’ясом.

Філеювання норвезької морської риби. Як це робити і скільки можна вивезти?

Тріска та сайда (не кажучи вже про палтуса) розбирається не так, як звична для нас щука чи окунь. Тобто черево взагалі не розрізається, а робиться повздовжній розріз на спині, через який без проблем витягується філе. Зубатку можна розбирати по-звичайному або просто нарізати тушку риби на медальйони, товщиною в кілька сантиметрів, які потім запекти зі шкіркою.

Дуже зручно, що на риболовних базах є призначені місця для філеювання улову на причалі або у відведеній для цього окремій кімнаті, і що котеджі мають повністю устатковані кухні чи, навіть, альтанки для грилю, де можна приготувати ваш, неймовірно смачнющий, свіжий вилов.

Важливо знати, що згідно митних правил, із Норвегії можна вивезти до 20-ти кілограмів (філе) риби. Філе бажано транспортувати в спеціальному термобоксі, який добре тримає низьку температуру, особливо якщо в нього кинути охолоджуючу батарею. Такий термобокс можна придбати на риболовецькій базі або привезти з собою з дому.


Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані статті

No items to show.