Ловля форелі струмкової

Форель струмкова / Пструг струмковий

Форель струмкова належить до сімейства Лососевих. Її перевагою перед іншими лососевими є те, що після нересту вона не гине і за своє життя може до 10 разів метати ікру. Колір самої форелі і плям на її боках залежить від середовища проживання, забарвлення тіла риби варіюється від світлих до темних тонів, а темні плями зі світлим ореолом, можуть бути навіть червоного кольору.

  Розмір і вага форелі струмкової.

Струмкова форель найменша, в порівнянні з річковими та морськими її видами. Зріла особина, зазвичай, виростає до 25-37 см, і важить від 200 до 800 г.

  Ареал поширення і сезон лову форелі струмкової. Коли та де ловити?

Родом вона з Європи та Азії, була завезена в США, Канаду, Нову Зеландію і Африку тому, що дуже добре адаптується до навколишнього середовища і на диво швидко переходить з одного виду в інший. Зустрічається у високогірних озерах, гірських річках і струмках.

Любить холодну, чисту, багату киснем воду, там же на мілководді нереститься восени або взимку, при цьому ікру закопує в пісок або під каміння. Вона також нерідко зустрічається в рівнинних річках і струмках, які насичуються водами джерел. Перевагу надає кам'янистому або піщано-гальковому дну. Більшість часу проводить або в ямах, або в тінистому глибокому місці.

Сезон лову з весни до осені, з кінця вересня до лютого у неї нерест.

  Снасті і приманки на форель струмкову. Як спіймати?

Ловимо форель струмкову спінінгом, нахлистом або вудкою з поплавком.

Ловля форелі - одна з найскладніших і вимагає чималих зусиль, тому саме ця риба є бажаним об'єктом любительської і спортивної риболовлі. Але перед тим як йти на риболовлю, потрібно врахувати, що струмкова форель найобережніша і дуже полохлива риба, має прекрасний зір і бачить все, що відбувається на березі. Тому рибалці потрібно максимально тихо пересуватися і маскуватися.

Раціон форелі дуже різноманітний - комахи і їх личинки, різні ракоподібні, дрібна риба і жаби. Всі вони будуть прекрасною живою наживкою для цієї риби. Найвдалішим часом для лову вважається ранок.

Тому варто розглядати для риболовлі на форель і штучні наживки. Для спінінга використовуємо воблери, блешню, яка коливається і обертається, попперів. Для нахлистової риболовлі беремо плаваючих і потопаючих мушок, німф, стримерів. Для вудки з поплавком – живу наживку, а саме черв'яків і личинок, жуків, комах. Влітку форель чекає свою здобич на мілководді, де потрібно використовувати невеликі обертові блешні. На весну і осінь сміливо беремо воблери.

 

  Смакові якості форелі струмкової.

Філе струмкової форелі, як у всіх лососевих, має мінімальні прожилки жиру, тому воно таке ніжне і смачне, але не таке жирне. Цю рибу солять, варять, смажать. Готується вона неймовірно швидко і легко.

Показано з 1 по 3 із 3 (всього 1 сторінок)