Риболовля у Словенії: нахлист

Автор: Yarik Дата: 23.10.2020 Перегляди: 1079 Коментарі: 0

Ви в пошуках ідеального й мальовничого місця для нахлисту? Тоді, ми хочемо звернути вашу увагу на потаємний куточок Адріатики - Словенію. Це країна з приголомшливими краєвидами, складними водними шляхами та величезним розмаїттям великої здобичі. Ви навіть не розглядали Словенію, як місце для нахлисту? Збирайтесь в дорогу негайно, адже тепер це місце увійшло до вашого списку подорожей.

Чому нахлист у Словенії особливий? Куди саме їхати та яку здобич ви зможете впіймати? Відповіді на всі ці та інші запитання ви знайдете у нашій статті.

Чому Словенія?

Вам вже цікаво, що ж робить Словенію кращою за інші місця для нахлисту в Європі? Країна прекрасна, безумовно, так само, як і всі країни навколо неї. Та все ж, є кілька вагомих причин відвідати Словенію. Для початку - різноманітність. Швидкі альпійські річки, крейдяні потоки, спокійні озера - це все в одній країні. Так, різноманітність - родзинка даної місцевості. Але перевірені часом та рибалками води Словенії - головний аргумент. Тамтешні гірські течії -  холодні протягом усього літа, в них високий рівень кисню та низький вміст поживних речовин. Це означає, що риби завжди активні, бо голодні. Вони в постійних пошуках поживи.

Яку здобич ви можете піймати нахлистом у Словенії?

Що ж ви можете зловити? У Словенії проживає півдюжини риб родини лососевих, а також велика кількість інших хижих риб. Ваша здобич залежить від того, коли і де ви будете рибалити. Ось декілька видів риб, які найчастіше зустрічаються:

Мармурова форель

Рибалки найчастіше виловлюють мармурову форель. Чому? Досить легко зрозуміти. Ця риба живе лише в кількох річках навколо північного узбережжя Адріатики. Словенія знаходиться в центрі напрямку течій, тому це місце ідеальне для вилову форелі. В середньому, завдовжки риба сягає трохи менше 60 см, але трапляються вдвічі більші, ніж зазвичай.

Лосось дунайський

Мармурова форель - це не єдина особливість Словенії. Дунайського лосося, який живе лише в річці Дунай та її притоках, називають монстром. Було повідомлення про дунайського лосося, який важив понад 45 кг.

Струмкова форель

Про цю рибу не потрібно багато розповідати. Словенська струмкова форель, в основному, завдовжки 45 см, хоча трапляються й справжні велетні. Вони живуть у річках та озерах по всій Словенії.

Харіус

Існує дискусія: в Словенії один чи два види харіуса? Багато людей виокремлюють адріатичного харіуса як окремий вид. Інші вважають, що це регіональний різновид європейського харіуса. Одна річ, з якою можуть погодитися всі, так це те, що ловля харіуса - це цікаве дозвілля! Харіуси живуть у різних гірських річках Словенії, досягаючи в середньому 30-45 см. Вони може й не дуже великі, але їх високий спинний плавник та колір роблять їх цікавою здобиччю.

Форель райдужна

Райдужна форель не походить із Словенії чи навіть Європи. Ця риба, родом із західного узбережжя Америки, стала дуже популярною серед рибалок у всьому світі. Словенія не є винятком. Райдужну форель можна спіймати в річках по всій країні. Здебільшого райдужна форель має довжину 45 сантиметрів. Але часто трапляється завдовжки 60 см.

Американська палія

Ця риба також не походить із Словенії. Технічно - це підвид арктичної форелі, тому вона любить холодні, чисті течії країни. Як відомо, американська та струмкова форель утворили гібридну тигрову форель. Це рідкісна здобич у дикій природі, але такий улов буде особливою гордістю кожного рибалки.

Інші види риб

Багато рибалок надають перевагу лососевим і думають, що варто сконцентруватись тільки на них. Та вони не праві. Адже лососеві у Словенії - це лише верхівка айсбергу. Тут також з'являється люта щука, велетенський короп і навіть судак! І це ми ще не згадували про морських риб. Тільки подумайте: маленький тунець, луфар... Здається, список улову в Словенії не закінчується.

Найпопулярніші місця для нахлисту в Словенії

Тепер ви знаєте, що можна спіймати на гачок. То куди ж вам слід вирушити, щоб спіймати цю рибу? Чесно кажучи, в Словенії немає поганих місць для риболовлі. Але у цій країні є місця, які ви обов’язково маєте відвідати! Добре, що вони всі близько одні до одних. Тому, шановні рибалки, у вас є безліч варіантів.

Річка Соча

Якщо вам до вподоби альпійські річки, тоді ви не знайдете кращої ніж Соча. Річка протікає через гори та ліси Юлійських Альп. Соча - це не просто мальовниче місце. У водах цієї річки є вдосталь мармурової форелі, харіусу, райдужної форелі та ін. До основної течії впадає безліч приток, в яких теж дозволено ловити рибу.

Річка Унець

Можливо, річка Соча - найкраща альпійська річка в Словенії, але Унець - улюблений крейдяний потік риболовів у цій країні. Він також один із найзагадковіших, так як більша частина течії протікає під землею. Ззовні течія протікає тільки 9,7 км, а потім знову зникає під землею. Унець - коротка річка, та її варто відвідати заради риболовлі на суху муху (техніка риболовлі з приманкою, тобто штучною мухою, яка плаває на поверхні води і не намокає). Таким методом ви легко зможете впіймати харіуса та струмкову форель.

Річка Сава

Сава протікає понад 965 км  через чотири різні країни, перш ніж зливається з Дунаєм. У Словенії вона переходить від чистого гірського струмка до широкої бурхливої річки. Свій початок бере в Юлійських Альпах і складається з двох частин: «Сава Долинка» та «Сава Бохінька» (бере початок у озері Бохінське). Ці потоки - одні з найкращих місць для риболовлі в усій Європі. Також тут хороший улов струмкової та райдужної форелі. У точці злиття приток можна впіймати харіуса. Важливо те, що вздовж всієї течії є риба.

Бледське озеро

Ви запитаєте: для вдалої й незабутньої риболовлі підходять тільки річки Словенії? Зовсім ні! По всій країні є десятки озер, і що найголовніше - всі вони повні риби! Чисті та спокійні води, розкішна зелена природа, а з острова видніється церковний шпиль. Блед - казкове місце! Окрім прекрасних пейзажів, тут є багато риби. Наприклад, щука, судак, а також райдужна форель.

Річка Ідрійца

Ідрійца пропонує суміш пісковика та крейдового потоку. Ця річка - справжнє випробування навіть для досвідчених рибалок. Риба тут метушлива, а місцеві придумують багато хитрощів, щоб зловити максимум здобичі. Будьте готові до того, що ви зробите велику кількість спроб та помилок. Але експерименти тут завжди вітаються та часто винагороджуються хорошим уловом. Ідрійца - фантастичне місце для вилову мармурової, струмкової та райдужної форелі.

Адріатичне море

Більшість місць для нахлисту в Словенії є прісноводними, але в морі вас також чекає чудовий улов!  Не варто недооцінювати цю риболовлю. Очікуйте кращу здобич, ніж про неї говорять. Результат нахлисту та кількість риби вас приємно здивує й все компенсує. Варто відвідати Трієстську затоку, де ви можете спробувати зловити ліхію, лаврака (сибас), малого тунця, велику корифену (mahi mahi) та багато іншого. Тільки візьміть з собою необхідне спорядження.

Коли саме їхати на нахлист у Словенію?

Більшість рибалок відвідують Словенію в липні та серпні. В цю пору року найкращі риболовні місця можуть бути досить людними. Однак, літо - це не єдиний найкращий час для нахлисту. Ви абсолютно спокійно щомісяця можете насолоджуватися чудовою риболовлею в Словенії. Різниця полягає тільки в тому ЩО ви будете ловити.

Більшість інших риб можна ловити увесь рік, окрім щуки. На неї дозволено рибалити з травня до лютого. Якщо ви хочете поїхати на морську риболовлю, тоді найкраща пора для цього - осінь. Тепла вода, прохолодна погода, а море просто кишить такою рибою як велика корифена (mahi mahi), луфар, ліхія та лаврак (сібас).

Сезон форелі та харіуса триває приблизно з квітня до листопада. Харіус найкраще клює восени. Ви можете уникнути натовпу рибалок та нестерпної спеки, відвідавши Словенію в цю пору року. Коли закінчується сезон форелі, - починається сезон дунайського лосося. Риболовля на цю рибу дозволена з листопада до кінця лютого. У Словенії зими холодні, тому не забудьте свою найтеплішу пару чобіт!

Як отримати словенську ліцензію на риболовлю?

На перший погляд, отримання ліцензії на риболовлю у Словенії може здатись складним та заплутаним процесом. Різні річки та озера потребують окремих, особливих ліцензій. Вам потрібно вибрати ціль вашої риболовлі. Крім того, деякі місця для риболовлі дозволяють використовувати лише певні техніки (на щастя, нахлист є найбільш поширеною).

Чому так складно? Кожним місцем для риболовлі керують різні люди. Важливі річки знаходяться під контролем Інституту досліджень рибного господарства Словенії, а  менш значущі місця знаходяться у власності приватних рибальських клубів або "рибальських родинах".

Не панікуйте. Отримати ліцензію легше, ніж здається. Науково-дослідний інститут рибного господарства Словенії продає ліцензії на риболовлю на своєму веб-сайті: www.ribiskekarte.si. Ви також можете придбати дозволи на більшість риболовних місць, керованих клубами в Інтернеті.

Найпростіше - це довіритись професійним гідам, які на найвищому рівні організують ваш риболовний маршрут. Звертайтесь до нас. Ми з радістю допоможемо вам!

Як найкраще подорожувати по Словенії?

Найпростіший спосіб дослідити Словенію - це на автомобілі, особливо, якщо ви ловите рибу у віддалених гірських потоках. Це не завжди є найкращим варіантом, оскільки вартість прокату автомобіля може бути високою. Тим більше, якщо ви шукаєте авто з коробкою “Автомат”.

Варто звернути увагу на подорож потягом, якщо це не порушує запланованого вами маршруту. Це настільки ж швидко, як і автомобілем. А вартість поїздки потягом обійдеться вам дешевше, ніж оренда автомобіля. Також прекрасний варіант відпочинку поселитися у мальовничій сільській місцевості Словенії. Візьміть це обов’язково до уваги, коли будете складати свій план. Інформацію та розклади потягів англійською мовою можна знайти на веб-сайті Словенської залізниці.

Яке спорядження потрібно взяти з собою в Словенію?

Як ви вже знаєте, різноманітність робить Словенію цікавою. Очікуйте першокласну риболовлю на суху муху та німфінг (риболовля із штучними мухами, що імітують водних комах у їхніх личинкових станах чи інших підводних формах життя, включаючи хробаків та ракоподібних).

Якщо полюбляєте подорожувати з малим рюкзаком, без зайвого багажу,  тоді візьміть вудочку №5 (9’–9’6” 5 wt), довжиною приблизно 290 см з відповідною котушкою та волосінню. Якщо ви хочете впіймати мармурову форель або дунайського лосося вам стане в пригоді вудочка №8 (8 wt). З двома вудочками у вас буде більше можливостей на хороший улов, ніж з одним комплектом для риболовлі сухою мухою чи німфінгу. Найнеобхідніше, що вам обов’язково знадобиться, - це ґумовий костюм для риболовлі. Ви можете також його орендувати на місці.

Вам не потрібна надзвичайна мушка. Дотримуйтесь класики: Caddis (волохокрильці), синя оливкова крилатка (Blue Winged Olive) та Wooly Buggers (штучна муха, яку зазвичай відносять до вологої мухи або стримера і ловлять під поверхнею води). Найкраще - мати з собою мушки різного кольору, розмірів та для різної глибини, ніж використовувати лише якусь конкретну.

Рай для нахлисту

Ця фраза багатообіцяюча, бо Словенія насправді ідеальна для нахлисту. Де ще можна знайти такий різновид місць риболовлі так близько одне до одного?! Яке ще місце має шість різних видів лососевих, що змінюють один одного цілий рік?! Отож, коли ви наступного разу будете планувати рибальську подорож для нахлисту, чому б вам не відвідати Словенію?


Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані статті

No items to show.