Риболовля в Греції – берегова, морська, підводна та на островах

Автор: Yarik Дата: 04.09.2020 Перегляди: 2949 Коментарі: 0

Не всі знають, що риболовля в Греції - це народний спорт, який всі практикують з великим задоволенням. Якщо ви мрієте рибалити на рівні  місцевого жителя і хотіли б познайомитися з людьми, які тут живуть і знамениті своєю гостинністю та традиціями риболовлі - тоді вам варто найшвидше поїхати до Греції. Крім самої риболовлі в Греції, є ще цілий список причин, чому це варто зроби, включаючи смачну їжу, багату культуру, неймовірно красиві морські  пейзажі та прекрасну погоду.

Морська риболовля в Греції

Маючи море з трьох боків і тисячі островів в Егейському та Іонічному морях, не дивно, що Греція - це не лише колиска західної цивілізації, але і одна з найдавніших рибальських країн Європи. Риболовля в Греції, в основному, асоціюється з морською риболовлею. Морська берегова лінія Греції складає понад 13 500 кілометрів. Два моря оточують країну та вміщують надзвичайно багату рибну фауну - великі популяції морського ляща, тунця, жовтохвоста, снеппера червоного, баракуд, груперів, марліна, риби-меч, різних видів окуня та багато інших риб і молюсків, які виростають до великих розмірів в багатих на поживні речовини прибережних водах. В середземноморських водах, рибалять як тролінгом, так і нахлистом або ж займаються підводним полюванням списом чи гарпуном.

  • Риболовля в Греції на островах

Греція нараховує тисячі островів із таємничими, прихованими в ущелинах, неймовірної краси місцями. Морська риболовля на островах Греції відрізняється завдяки іншим видам риб, які населяють води навколо них. Біля Закінфа можливо впіймати смугастого та білого марліна разом з боніто, білим та синім тунцем. На Санторіні можна вполювати великого  розміру тунця, а в водах між Паксосом та Корфу – швидку рибу-меч.

Деякі менші острови можуть бути захищені або мати обмеження стосовно риболовлі. Радимо перед поїздкою спершу ознайомитися з інформацією в інтернеті або, вже по місцю, проконсультуватися з портовою адміністрацією щодо місцевих правил. Практично в кожній гавані Греції є офіси порту або берегової охорони.

  • Підводна риболовля в Греції

Біля берегів грецьких островів дуже популярне підводне полювання з гарпуном чи списом. Під час підводного полювання, варто використовувати водолазні буйки, оскільки навколо островів буває інтенсивний рух гідроциклів та невеликих яхт, які в свою чергу, повинні дотримуватись відстані 100 м від водолазних буїв.

Що стосується спорядження для підводного риболовлі, в Греції є багато магазинів, що спеціалізуються на риболовецькому спорядженні, включаючи вудки і гарпуни.

  • Риболовля в Греції на яхті 

Орендувати яхту для риболовлі в Греції можливо в більшості портів. Вітрильний відпочинок в Греції - це унікальне враження, яке кожен має пережити в своєму житті! Маючи стільки островів і нескінченну берегову лінію, Греція пропонує широкий вибір місця для риболовлі. 

На південному узбережжі біля риболовецького селища Лагрена, можна спіймати великого тунця. Не тільки тунця, а й морського окуня та ляща, можна знайти далі на північ у Парга. На північному сході від Паліурі рибалять на червоного ляща, зубаня звичайного, боніто, а також на довгоперого і синього тунця.

Плануючи риболовний тур, варто усвідомлювати, що в зв’язку з погодними умовами, риболовля на яхті в відкритому морі може вимагати від капітана спеціальних маневрів та пошуку оптимальних маршрутів для подорожі. Тому наполегливо радимо користуватися послугами місцевих капітанів, шкіперів чи моряків, які ідеально знають всі риболовецькі місцини. Якщо ви не дуже досвідчені в вітрильному спорті, тоді краще вибрати маршрути в напрямку Саронічної затоки та Пелопоннесу. Егейське море і особливо Кіклад може бути справді складним маршрутом, навіть для дуже досвідчених моряків! ряков!

  • Риболовля в Греції з берега

Якщо ви хочете спробувати свою удачу на риболовлі в Греції з берега, то знайти вигідні місця  можливо вздовж всієї берегової лінії. Особливо варті уваги кам'янисті виступи узбережжя, які ідеально омиваються течіями і рясніють косяками великої риби, що шукає їжу біля берега. З берега у вас є дуже хороший шанс спіймати кефаль, морського ляща, баракуду, а також різні види морських окунів.

Зазвичай вудкою рибалять в гавані і на пірсі. В порівнянні з прісноводними видами риб, всі морські риби сильніші, більші, стійкіше і довше борються, коли їх рибалка ловить на гачок. Для принади на морського ляща використовують шматок хлібної скоринки, а для кефалі місцеві риболови беруть особливе рибальське тісто, яке можливо знайти у кожному рибальському магазині уздовж узбережжя.

На пляжі теж можливо рибалити, але місцеві рибалки з повагою ставляться до відпочиваючих, тому і виходять на вилов риби пізно ввечері або вночі, коли у воді мало людей. Після темряви в грецьких прибережних водах на полювання виходять хижаки - барракуди, блакитні окуні та мурени. Відповідно, риболовецькі снасті мають бути вже підібрані з урахування кльову великої риби, яка часто важить біля 7 кг

Прісноводна риболовля на озерах і ріках Греції

Прісноводна риболовля популярна в грецькій частині історичної області Македонії, Пелопоннеса, поблизу міста Іоанніна та в інших містах материкової Греції. Наприклад, на півночі країни, є декілька прісноводних місць, де можна рибалити нахлистом форель і поплавковою вудкою сома. На південь від Превези, є озеро глибиною до 60 метрів, в якому водяться соми і багато типових лише Греції видів риб – місцева краснопірка, карликовий бичок, атерина піщана, сом Арістотеля та інші. Ще дві години їзди від Салоніків знаходиться водосховище Поліфіту, розміром в 74 квадратних кілометри. Біля нього ви знайдете численні красиві місця для риболовлі посеред ,майже недоторканої, природи. Тут налічується 17 видів прісноводних риб, серед яких багато різних видів коропа, окуня, щуки та вугра. Поліфіту також є інсайдерською порадою серед рибалок на сома, тут його виловлюють розміром до 2 метрів. Озеро Вегоритис, що недалеко від водоспадів Едеса, також варто взяти до уваги для риболовлі на плітку, коропа, щуку та сома.

Оскільки місцеві види риб влітку через підвищення температури ідуть на глибину, то найкращий сезон для прісноводної риболовлі в Греції - з жовтня по травень, коли з пониженням температури риба повертається ближче до берега.

Норми та правила риболовлі в Греції

Греція - одна з небагатьох європейських країн, де вам не потрібен дозвіл на риболовлю - ні на озері чи річці, ні на морі, але можуть діяти місцеві обмеження відносно об’єму чи кількості вилову деяких видів риби. Місцеві жителі люблять рибалку і щорічно проводять національні чемпіонати з риболовлі з усіх технік.

Норми та правила риболовлі:

  • Є мінімальні норми ваги для вилову багатьох видів риб та восьминогів
  • Рибалки можуть знайти інформацію про ці норми у адміністрації порту або на веб-сайті Міністерства морських справ (грецькою мовою)
  • Риболовля сіткою заборонена
  • Протягом травня підводна риболовля заборонена у всій Греції
  • Використання списів з будь-яким видом стисненого газу, включаючи повітря, СО2, чи будь-якого заряду вибухівки є незаконним
  • Підводна риболовля з будь-яким джерелом світла, таким як ліхтарик чи інший освітлювальний прилад, заборонено у будь-який час, так як це незаконно. Сюди входить нічна риболовля та риболовля всередині печер
  • Риболовля за допомогою вибухової речовини також незаконна, так само як і рибалка стисненим газом.

Риболовля в Греції круглий рік - взимку, весною, літом і восени.

Середземноморський клімат робить морську риболовлю в Греції можливою майже цілий рік. Але у кожного виду риб є свій сезон. Взимку можна ловити восьминогів і снепперів. Весна хороша для лову груперів і вона являється початком сезону для лову марліна. Влітку, незважаючи на спеку, теж варто виходити в відкрите море для лову великого тунця, але і ближче до узбережжя є чим зайнятися – там харчуються меншого розміру косяки різних видів риб. Липень і серпень – най спекотні місяці, і тому вони дуже популярні серед туристів для пляжного відпочинку. В будь-якому випадку, якщо ви плануєте відвідати Грецію весною чи влітку, варто завчасно бронювати тур.


Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані статті

No items to show.