Риболовля у Болгарії: види, сезони та ліцензії

Автор: Yarik Дата: 27.10.2020 Перегляди: 2486 Коментарі: 0

Перед тим, як рибалити на озерах, дамбах чи річках, вам необхідно отримати ліцензію. Для риболовлі у морських водах - документ не обов’язковий. У Болгарії існує ряд дозволів на риболовлю для рибалок-любителів:

  • ліцензія на рік;
  • ліцензія на шість місяців;
  • щомісячна ліцензія;
  • щотижнева ліцензія;
  • ліцензія для риболовів - інвалідів (безкоштовно);
  • ліцензія для жінок понад 60 років та чоловіків понад 65 років (знижка 50%);
  • ліцензія для дітей до 14 років (безкоштовно).

Члени Національного союзу мисливців та рибалок (National Hunters’ and Anglers’ Union) мають право на знижку 20% від повної вартості ліцензії.

Ви можете подати свою заявку для отримання ліцензії на риболовлю. Це можна зробити в одному з місцевих відділень Національного союзу мисливців та рибалок, або ж в магазині снастей, який має дозвіл на видачу ліцензії від імені Союзу. Тож, вам необхідно мати при собі документ, який підтверджує вашу особу та дозвіл на риболовлю.

З дозволом на риболовлю ви маєте право рибалити у всіх відведених для цього місцях.

Що можна впіймати в Болгарії?

Ось перелік видів риб, які найчастіше попадаються рибалкам:

Прісноводна риба: короп звичайний, амур білий, пструг (форель), судак звичайний, щука, сом канальний, сом (ікталур) блакитний, лящ, окунь звичайний, плотва звичайна, головень європейський та марена звичайна (барбел).

Морська риба:скумбрія, японська скумбрія, чорноморський оселедець, сарган звичайний, калкан великий, луфар, горбань світлий, кефаль, риби родини бичкові, мерланг, хек, тріска та інші.

Сезони риболовлі

Більшість видів риб нерестують весною, тому рибалити у Болгарії заборонено з середини квітня і до середини червня. Є деякі види, які нерестують взимку, наприклад форель. Тому сезон вилову цього виду дещо інший. Але на деяких озерах та невеликих дамбах можна рибалити увесь рік.

Як і де рибалити в Болгарії?

Що люблять рибалки зі всього світу, окрім того, що їсти рибу? Звичайно, споживання є лише вторинним наслідком риболовлі. Але чим же нас так вабить це дозвілля? За даними психологічних досліджень, риболовля та спостереження за рибою знижують артеріальний тиск, викликають відчуття спокою.

Найбільше у рекреаційній риболовлі в Болгарії використовується стрижень, волосінь та гачки, прикріплені до будь-якої приманки (блешні, насадки, а також прикорм).

Є ще один метод, який набуває популярності: риболовля на байдарках. Рибалки на байдарках ловлять рибу з морських каяків, тому що вони надзвичайно практичні і можуть дозволити риболовам дістатися до ділянок, яких не дістатися з суші або звичайним човном.

Болгарія пропонує велику різноманітність річок, придатних для цієї діяльності навесні та на початку літа. У південній частині країни - в Родопах, є кілька чудових озер, де можна здійснити екскурсію на каное або на байдарці на фоні прекрасного пейзажу чи порибалити на різноманітному болгарському узбережжі.

Бувають й екологічні обмеження, коли необхідно виловлену рибу повернути у воду - цей метод називається "вилов та відпускання". Дехто цю практику сприймає з великим невдоволенням, оскільки вважається неетичним заподіювати біль рибі для розваги чи спорту, а не з міркувань приготування їжі. Однак риболови заперечують це звинувачення, говорячи про те, що риба часто харчується твердою здобиччю, і, як очікується, вони мають міцні пащі. Деякі дослідження також показують, що певні види риб, наприклад, соми, не мають нервових закінчень навколо рота.

Нижче наведено список риб, з якими ви можете зіткнутися під час риболовлі в Болгарії: альбакор, альбула, боніто, луціан червоний, морський окунь, вітрильник, білорибиця, кефаль, жовтохвіст японській, біла риба, атлантичний пагуар, скумбрія, щука - маскінонг, лосось, паку, судак жовтий, пструг(форель), кахавай, групер - голіаф, дунайський лосось, палтус, краппі, дорадо, камбала, групери, луфар, тигрова риба, королівська макрель, тріска, палія арктична, короп, амберджек, сом, баракуда, тиляпія, щука, риба - папуга, риба - меч, тунець, ваху, спинорогові, сардини, лосось атлантичний, харіус, тарпон, окунь смугастий, осетр, жовтий тунець, змієголові, таймень звичайний, марлін, кобія, жовтоперий каранкс, риба - місяць, живородкові, трахінот, елопоси, латес, малий тунець (kawakawa), ставрида довгопера, ленок, арапайма гігантська та інші.


Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані статті

No items to show.